Uutiset Seppo Räsänen Kuopion Painonnostajien Kunniajäseneksi 25.11.2023
Seppo Räsänen Kuopion Painonnostajien Kunniajäseneksi 25.11.2023 PDF Tulosta Sähköposti
30.11.2023 20:16

Kuopion Painonnostajat ry:n hallitus on syyskokouksessaan 25.11.2023 päättänyt yksimielisesti kutsua Seppo Räsäsen kunniajäsenekseen. Seppo on seuramme pitkäaikainen jäsen ja jo vuosia kannatellut seuramme mainetta niin nostolavoilla kuin jäseniämme valmentaessaan.

 

 

Seppo on ollut seuran toiminnassa jo 1980-luvulta ollen myös seuran johtokunnan jäsenenä ja sihteerinäkin. Sepon voimanosto ja varsinkin penkkipunnerruksen oppeja on saanut usea seuralainen ja muutkin hyödyntää. On Seppo itsekin kilpaillut. Seppo on myös hoitanut useat seuran järjestämät kisat toimien toimitsijana ja tuttu näky monelle tietokoneen takaa. Sepon käsi alaa on ollut myös penkkipunnerruksen SM-kisat 2007 Tuusniemellä ja 2014 Tervossa sekä 2018 Siilinjärvellä tekemällä suuren työn ennen kisoja lippujen ja lappujen kanssa kuin myös kisojen aikana toimitsijana. Seppo on myös todellinen hengen luoja seurassa ja Rajalan salillakin. Monelle nostajalle on Seppo ollut luotto huoltaja.

 

30.11.2023 Rajalan luolalla seuran puheenjohtaja Hannu Saarelainen luovutti Sepolle kunniakirjan Kunniajäsenyydestä kahvien kera.

 

Isot onnittelut Sepolle!

 

   Seppo ja HannuSeppo ja Hannu  Seppo ja kunniakirja sekä HannuSeppo ja kunniakirja sekä Hannu  KahvitteluaKahvittelua  Seppo (Kunniajäsen), Jari Kuokkanen, Pasi Asikainen (Kunniajäsen), Pasi Tavi ja HannuSeppo (Kunniajäsen), Jari Kuokkanen, Pasi Asikainen (Kunniajäsen), Pasi Tavi ja Hannu

Viimeksi päivitetty 28.12.2023 17:54